Kristiansand
Birkedalsveien 22
Byggeår
2021
2021
Totalt bruksareal
1 600 ㎡
1 600 ㎡
Bruttoareal
1 644 ㎡
1 644 ㎡
Tomteareal
4 537 ㎡
4 537 ㎡
Etasje
1
1
Eierform
Eiet
Eiet
Eiendomstype
Lager
Lager
Fleksibel lagerhall til leie - Høllen Vest
Sentralt plassert på industriområdet Høllen Vest (Søgne).God eksponering mot vei og lett tilgjengelig parkering foran bygget. Bygget har tidligere blitt brukt til padeltennis men er nå ryddet og klargjort til nye brukere som lager, logistikk, verksted eller tilsvarende virksomhet. Bygget kan tilpasses leietaker både i forhold til inndeling inne evn varetilgang, rampe eller porter utvendig. Bygget holder god standard, er meget fleksibelt, har god takhøyde og gode muligheter for ulike formål.
Om eiendommen
Standard
Bygget er oppført i henhold til TEK 17 byggestandard. Bygget er nyoppført (2021) og inneholder i tillegg til lagerhallen, ett rom for lager/kontor, teknisk rom/bøttekott og 3 toaletter med dusj.Renovert
2021Beliggenhet
Beliggenhet
Høllen Vest - SøgneAreal
Fra 01.01.24 er det innført nye regler for måling og opplysning av areal på boliger.
De nye arealbegrepene er:
- BRA-i - Internt bruksareal. Arealet innenfor boenheten.
- BRA-e - Eksternt bruksareal. Areal av alle rom utenfor boenheten og som tilhører denne, for eksempel eksterne boder.
- BRA-b - Innglasset balkong, altan, terrasser.
- TBA -Terrasser og åpen altan som er tilknyttet boligen.
- ALH - Areal med lav himlingshøyde måles på samme måte som BRA, men man ser bort fra krav til himlingshøyde. Arealet inngår ikke i BRA, men opplyses om sammen med BRA som et tillegg.
- GUA - summen av BRA og AHL. Brukes når boligen har gulvareal som ikke er måleverdig på grunn av for eksempel skråtak eller lav himlingshøyde. Arealet oppgis som tilleggsinformasjon til øvrige arealer.
Offentlige opplysninger
Vei, vann og avløp
Offentlig, privat vei til inn til tomten.Reguleringsplan
Eiendommen er regulert til lager, kontor og industri, tilhører reguleringsplan Høllen Vest Industriområdet godkjent 23.03.2021 På generell basis gjør vi oppmerksom på at det kan foreligge fremtidige planer hos kommunen for området rundt eiendommen, som megler ikke har mottatt opplysninger om.Tinglyste heftelser og rettigheter
På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver:4204/423/828:
27.04.2022 - Dokumentnr: 445987 - Registerenheten kan ikke disponeres over uten samtykke fra rettighetshaver
Rettighetshaver: Dnb Bank Asa
Org.nr: 984 851 006
18.08.2005 - Dokumentnr: 14334 - Registrering av grunn
Denne matrikkelenhet opprettet fra:
Knr:4204 Gnr:423 Bnr:606
10.10.2008 - Dokumentnr: 823531 - Grensejustering
Gjelder denne registerenheten med flere
01.01.2020 - Dokumentnr: 841390 - Omnummerering ved kommuneendring
Tidligere: Knr:1018 Gnr:23 Bnr:828
06.04.2022 - Dokumentnr: 380324 - Bestemmelse om adkomstrett
Rettighet hefter i: Knr:4204 Gnr:423 Bnr:818
Vilkår og betingelser
Lov om hvitvasking
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak ovenfor kunder. Dette innebærer å bekrefte kunders identitet, innhente opplysninger om reelle rettighetshavere og kundeforholdets formål og tilsiktede art. Videre skal megler kontrollere midlenes opprinnelse, samt gjennomføre kundekontroll av personer med disposisjonsrett til konto som benyttes ved transaksjoner til klientkonto.Kundekontroll skal gjennomføres løpende gjennom hele oppdragsperioden, dersom megler på noe tidspunkt ikke får gjennomført tilstrekkelig kundekontroll har megler rett til å avvikle kundeforholdet.
Megler er underlagt rapporteringsplikt til Økokrim ved mistanke om brudd på hvitvaskingsloven. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles og megler kan i enkelte tilfeller ha plikt til å stanse gjennomføring av handelen. Partene i handelen kan komme i ansvar for tap den andre part påføres som følge av brudd på hvitvaskingsregelverket, partenes rettigheter ved mislighold.